Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia nieetatowego pododdziału Policji i policyjnych jeżdzców

Policyjni jeźdźcy z chorzowskiej i częstochowskiej jednostki ćwiczyli wspólnie z nieetatowym pododdziałem chorzowskiej policji. Jeźdźcy i rumaki szkolili się m.in. w zakresie tworzenia szyków policyjnych w sytuacjach zagrożenia porządku publicznego oraz działań pododdziałów zwartych. Podczas ćwiczeń korzystano z broni gładkolufowej i amunicji hukowo-błyskowej.

Cykliczne szkolenia, mają na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów pododdziału zwartego oraz policyjnych jeźdźców. Wspólnie doskonalili oni tworzenie szyków policyjnych w sytuacji zagrożenia porządku publicznego oraz podczas działań pododdziałów zwartych. Ćwiczenia odbywały się w pełnym umundurowaniu oraz z kompletnym ekwipunkiem ochronnym, aby w pełni odwzorować realizm działań.

Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów, czy głośne zachowanie tłumu. Jeździec wraz z rumakiem musi zaprezentować umiejętność jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach. Dużą sztuką jest panowanie nad rumakami w niecodziennych dla koni warunkach – przy huku petard, w dymie, zarówno w grupie, jak i indywidualnie.

Policjanci i wierzchowce spisali się doskonale, potwierdzając, że są dobrze przygotowani do trudnej służby.

Powrót na górę strony