Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wyłudzenie ponad 1,2 miliona złotych

Data publikacji 26.04.2006

Policjanci z Będzina rozbili grupę oszustów, wyłudzających kredyty bankowe. Przestępcy korzystali ze skradzionych dowodów tożsamości i fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu oraz innej dokumentacji niezbędnej do uzyskania kredytu. Namawiali również osoby bezdomne lub bezrobotne do udostępniania za opłatą swoich dokumentów.

Oszuści wyłudzali kredyty za pośrednictwem sklepu jednej z sieci, zajmującej się sprzedażą sprzętu RTV i AGD w systemie ratalnym. W skład grupy wchodził także personel tej placówki.

Jak ustalono oszuści wyłudzili w ten sposób około 260 kredytów na na kwotę ponad 1.200.000 zł. Zdobyte w drodze przestępstwa towary odsprzedawali za około 50% ich rzeczywistej wartości. Policjanci odzyskali już sprzęt RTV i AGD za blisko 20.000 zł. Cały czas trwają czynności zmierzające do odzyskania wyłudzonych przedmiotów od osób, które nabyły trefny towar. Dotychczas policjanci zatrzymali ośmiu podejrzanych w wieku od 21 do 30 lat – mieszkańców kilku miast Zagłębia - w tym trzech pracowników sklepu. Spośród nich trzy osoby zostały już tymczasowo aresztowane, natomiast wobec trzech dalszych prokurator zastosował dozór policji. Prowadzący sprawę policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Powrót na górę strony