Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podzielili się „cząstką życia”

Data publikacji 25.03.2019

Cząstka nas, która może uratować życie drugiego człowieka to krew. To wyjątkowy lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu osobom. Wiedzą o tym żagańscy policjanci, którzy włączyli się w akcję oddawania krwi, aby pomóc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Żagańscy policjanci dzielą się krwią z potrzebującymi. Krew jest bezcennym darem, wyjątkowym lekiem, którego nie można wyprodukować, a który może uratować życie drugiego człowieka. Ratowanie życia jest jednym z priorytetów żagańskich policjantów, przybiera ono różne formy, również poprzez dzielenie się krwią. Mundurowi z żagańskiej jednostki oddawali krew w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Żaganiu. W codziennej służbie funkcjonariusze spotykają się z sytuacjami, zdarzeniami, gdzie zagrożone jest ludzkie życie. Wykonują czynności na miejscu wypadków drogowych, napotykają ranne osoby, które natychmiast potrzebują otrzymać krew, aby przeżyć. O tym jak bardzo cenna jest krew i każda mijająca minuta, wiedzą doskonale żagańscy policjanci, wobec czego regularnie i chętnie włączają się do organizowanych akcji.

Pamiętajmy!

Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat, który waży co najmniej 50 kilogramów i jest zdrowy.

 

Źródło: starszy sierżant Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 

  • policjanci oddają krew
  • policjantka oddaje krew
  • policjanci oddają krew
Powrót na górę strony