Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany drugi sprawca brutalnego napadu na jubilera

Data publikacji 26.04.2006

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali drugiego z bandytów, którzy w maju ub.r. napadli w Łodzi na jubilera. Dzisiaj około 6.00 nad ranem policjanci wkroczyli do mieszkania przy Rajdowej. Zatrzymali tam zupełnie zaskoczonego 35-latka podejrzewanego o współudział w tym napadzie.

Sprawcy w maju 2005 roku wtargnęli do pawilonu jubilerskiego przy ul. Lutomierskiej i po zagrożeniu bronią i brutalnym pobiciu skradli właścicielowi biżuterię wartości 200.000 zł. Pod koniec marca kryminalni zatrzymali w tej sprawie 28-letniego łodzianina, notowanego już wcześniej za wymuszenia rozbójnicze i kradzieże TIR-ów. Po przeszukaniu pomieszczeń należących do zatrzymanego zabezpieczono na poczet przyszłej kary mienie wartości ponad 100.000 zł w postaci luksusowego mercedesa, sprzętu rtv a nawet zegarka wartości 1.000 zł. 

Policjanci intensywnie pracowali nad sprawą od kilkunastu miesięcy. W trakcie operacyjnych działań odnaleźli część skradzionej jubilerowi biżuterii. Dzisiaj nad ranem wpadł drugi ze sprawców. Niezbyt długo cieszył się wolnością bo zaledwie 10 kwietnia został zwolniony z niemieckiego więzienia gdzie był tymczasowo aresztowany za kradzież perfum. U recydywisty, który został w 2000 roku warunkowo zwolniony z dalszego odbywania kary pozbawienia wolności za rozbój, zabezpieczono na poczet grożących kar  sprzęt  rtv wartości 5.400 złotych. Obu sprawcom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.


Zobacz także:
29.03.2006 Łódź: Sprawca brutalnego napadu na jubilera w rękach Policji
Powrót na górę strony