Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna edycja Super Sprint „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”

Data publikacji 25.03.2019

Śląska policja uczestniczyła w kolejnym już projekcie Super Sprint przygotowanym dla młodych kierowców. Odbył się w on na wyspecjalizowanym torze wyścigowym w Bieruniu. W zawodach udział wzięło 28 załóg z województwa śląskiego, jak i spoza jego granic.

W niedzielę na torze wyścigowym w Bieruniu, śląska policja wraz z Automobilklubem Ziemi Tyskiej przeprowadziła kolejną edycję projekt dla młodych kierowców w wieku 18-25 lat. Podinsp. Włodzimierz Mogiła wraz z podkom. Marzeną Szwed przeprowadzili wykład z zakresu bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz technik kierowania pojazdem. Wielu praktycznych porad udzielił zaproszony kierowca wyścigowy oraz instruktora techniki i taktyki kierowania samochodem. Następnie młodzi kierowcy zostali kolejno poddani próbom w obszarze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazdy sprawnościowej samochodem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas zdarzenia drogowego. Mieli możliwość spróbowania swoich sił w jeździe pojazdem wyposażonym w troleje Wszystko po to, aby finalnie zostać zakwalifikowanym do najważniejszej dla nich próby – super sprintu na specjalistycznym torze wyścigowym. Tu młodzi kierowcy, podczas dwóch prób na czas, rywalizowali ze sobą wcielając się na ten czas w rolę kierowcy wyścigowego w trzech klasach.

Podczas tej imprezy młodzi kierowcy zadawali wiele pytań i uczestniczyli w panelu dyskusyjnym dotyczącym bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Dlaczego w tej formie zaproponowano profilaktykę dla młodych kierowców? Młodzi kierowcy, aby zyskać doświadczenie za kierownicą oraz udoskonalić swoje umiejętności potrzebują bezpiecznego, odosobnionego miejsca do ćwiczeń. Takie warunki, daje tor wyścigowy.

Pamiętajmy, że droga jest miejscem, gdzie nieodpowiedzialnym zachowaniem sprowadzić możemy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do młodych kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę!

Zapraszamy na koleją edycje tego wydarzenia zaplanowaną na czerwiec 2019 roku.

  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widać policjantów prowadzących wykłady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz młodych kierowców.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widać policjantów z KWP w Katowicach.
  • Fotografia kolorowa. Projekt Super Sprint - udzielanie pierwszej pomocy.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę udzielającą wywiad na temat działań: Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie.
  • Na zdjęciu widać kierowcę uczestniczącego  a warsztatach "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie".
  • Fotografia kolorowa. Projekt Super Sprint - udzielanie pierwszej pomocy.
  • Fotografia kolorowa. Projekt Super Sprint .
  • Fotografia kolorowa. Projekt Super Sprint .
  • Fotografia kolorowa. Kolejna edycja "Super Sprint". Na zdjęciu widać młodych kierowców piszący test.
Powrót na górę strony