Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobiegł dla ratowania "Małych Serc"

Data publikacji 26.03.2019

Strzyżowski policjant - sierż. szt. Paweł Śmietana pobiegł w Półmaratonie Marzanny „Dla Małych Serc”. Dochód z imprezy przeznaczony jest na zakup sprzętu do ratowania dzieci z wadami serca.

Policjant Zespołu Patrolowo Interwencyjnego KPP w Strzyżowie - sierż. szt. Paweł Śmietana biegi trenuje od 6 lat. Swoją pasję łączy z pomaganiem innym – wielokrotnie włączał się w inicjatywy charytatywne, m.in. w poprzednie edycje Półmaratonu Marzanny, organizował także strzyżowski odcinek Munduru na Rowerze.  

W minioną niedzielę w Krakowie, pobiegł w 16. Krakowskim Półmaratonie Marzanny. Paweł stara się rozwijać w biegach na długich dystansach, znajdując czas na wyczerpujące treningi. W poprzednich latach brał udział  m.in. w 16. PZU Cracovia Maraton, w biegu Trzech Kopców i Półmaratonie Królewskim.

Tegoroczna trasa półmaratonu rozpoczynała się i kończyła na krakowskich Błoniach, przebiegała wzdłuż bulwarów wiślanych, wokół Wawelu oraz uliczkami starego miasta. Biegaczom dopisała pogoda. Dochód z imprezy przeznaczony będzie dla Fundacji Schola Cordis, profesora Janusza Skalskiego dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  • fot. KPP Strzyżów
  • fot. KPP Strzyżów
  • fot. KPP Strzyżów
  • fot. KPP Strzyżów
  • fot. KPP Strzyżów
Powrót na górę strony