Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem

Data publikacji 27.03.2019

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież mazdy na terenie Niemiec. 25-latkowie Sebastian R. i Rafał L. usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz może im grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci ze stołecznej „samochodówki” uzyskali informację o planowanej kradzieży samochodu marki mazda, której ma dokonać dwóch mężczyzn poruszających się Hondą. Śledczy ustalili, że kradzież ma mieć miejsce na terenie Niemiec, a samochód ma trafić do odbiorcy na terenie Polski. W związku z tym podjęli obserwację odcinka bramek wjazdowych na autostradę A2 w Grodzisku Mazowieckim.

Funkcjonariusze namierzyli hondę, którą w kierunku Niemiec podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Jechali autostradą A2, następnie trasą S3, kierując się w stronę przejścia granicznego. Po krótkim czasie od przekroczenia granicy, policjanci zauważyli, wracającą przez to samo przejście, obserwowaną wcześniej Hondę, za którą w bliskiej odległości jechał pojazd marki Mazda CX-5 na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Pojazdy były cały czas obserwowane. W pewnej chwili kierujący mazdą zjechał z trasy. W tym czasie w pojeździe zostały zamienione tablice rejestracyjne. Samochód wrócił na trasę po paru minutach.

W związku z tym śledczy podjęli decyzję o zatrzymaniu obu mężczyzn na bramkach autostradowych w Strykowie. Zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej gdzie wykonano z nimi dalsze z czynności.

Okazało się że zatrzymani to Sebastian R. i Rafał L., którzy są znani stołecznym policjantom zwalczającym przestępczość samochodową. Miesiąc wcześniej ci sami funkcjonariusze na warszawskiej Ochocie udaremnili im usiłowanie kradzieży innej mazdy, którą następnie przekazali właścicielce.

25-latkowie usłyszeli  zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem dwóch pojazdów. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

kg

  • Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem
  • Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem
  • Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem
  • Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem
  • Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem
  • Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem

Film Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem

Pobierz plik Zatrzymani w trakcie jazdy kradzionym samochodem (format mp4 - rozmiar 16.6 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 3.94 MB)

Powrót na górę strony