Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy sposób kontaktu policji z obywatelami

Data publikacji 26.04.2006

Szybszy i sprawniejszy sposób kontaktu policjantów z Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP w Gorzowie Wlkp. z obywatelami zapowiada Komendant Wojewódzki Policji woj. lubuskiego, insp. Henryk Rudnik. Z pomocą ma tu przyjść SMS.

Już od 1 maja 2006 roku wszyscy zainteresowani załatwieniem sprawy w WPA o jej wyniku powiadomieni zostaną na swój telefon komórkowy SMS-em. Wpłynie to na poprawę przepływu informacji między mieszkańcami naszego województwa a Policją. Rocznie pracownicy WPA w sprawach postępowań związanych z uzyskaniem licencji na pracownika ochrony lub pozwoleń na broń informują kilkanaście tysięcy osób. Jest to czasochłonna i kosztowna forma przekazywania informacji. List polecony, który policjanci z WPA wysyłają zainteresowanemu kosztuje 6 zł., SMS natomiast 30 gr. Jeśli za pomocą SMS-ów ilość wysyłanych pocztą przesyłek zmniejszy się o kilka tysięcy, pozwoli to znacznie obniżyć koszty, jakie w związku z tym ponosi lubuska KWP.

Dochodzi do tego jeszcze czas, który w wielu przypadkach jest ważnym czynnikiem dla obywateli, a który dzięki nowemu rozwiązani ulegnie skróceniu. SMS-y wysyłane będą ze specjalnie do tego celu założonej bramki internetowej. Oczywiście na korzystanie z tej usługi zainteresowani będą musieli wyrazić zgodę podając numer telefonu, na który SMS-y będą wysyłane. Sposób powiadamiania o sprawach ważnych dla obywateli jest zgodny z przepisami prawa.

Rozwiązanie, które KWP w Gorzowie Wlkp. wprowadza od maja jest pierwszym tego typu w polskiej policji.

Powrót na górę strony