Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedsiębiorca usłyszał zarzuty kradzieży blisko 250 ton kruszywa i podkładów kolejowych

Data publikacji 27.03.2019

Piscy kryminalni wyjaśnili sprawę kradzieży kruszywa i podkładów kolejowych o łącznej wartości blisko 11.000 złotych. Jak ustalili śledczy, w minionym roku na remontowanej trasie kolejowej Ełk – Pisz zginęło 240 ton kruszywa oraz 19 sztuk podrozjazdnic kolejowych. Sprawcą okazał się 40-letni przedsiębiorca z powiatu piskiego. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kradzieży. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Od listopada ubr. piscy śledczy pracowali nad sprawą kradzieży kruszywa oraz podkładów kolejowych z remontowanej linii kolejowej na trasie Ełk-Pisz. Jak ustalili policjanci, sprawca działał od marca do listopada 2018 roku. W tym czasie kilkukrotnie złamał prawo. W sumie przywłaszczył sobie 240 ton różnego rodzaju kruszywa i tłucznia oraz 19 sztuk podrozjazdnic kolejowych.

Poznańska firma remontująca trasę kolejową podejrzewała o kradzież przedsiębiorcę z powiatu piskiego, który swego czasu współpracował z nimi jako firma transportowa. Na jego prywatnej działce leżały bowiem hałdy kruszywa.

Kryminalni zebrali materiał dowodowy potwierdzający przypuszczenia pokrzywdzonych. Tym samym ustalili, że sprawcą kradzieży jest 40-letni mieszkaniec powiatu piskiego prowadzący własną działalność gospodarczą. To firma transportowa, która przez krótki czas współpracowała z przedsiębiorstwem remontującym tory kolejowe w okolicach Pisza.

Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kradzieży. Firma odpowiedzialna za modernizację linii kolejowej oszacowała straty na blisko 11.000 złotych.

40-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asz/in

Powrót na górę strony