Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Delegacja olsztyńskich policjantów na obchodach święta rumuńskiej policji

Data publikacji 27.03.2019

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie od kilku lat współpracuje z policją rumuńską m.in. z regionu Dolj przy realizacji wspólnych projektów z wykorzystaniem środków unijnych. Okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy oraz zaplanowania kolejnych wspólnie podejmowanych działań, stało się zaproszenie do Rumunii delegacji olsztyńskich policjantów na uroczyste obchody święta tamtejszych funkcjonariuszy.

Na początku marca na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wpłynęło zaproszenie do udziału w obchodach święta policji rumuńskiej, które odbyły się w dniach 25 – 26 marca w miejscowości Craiova. Zaproszenie delegacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie jest konsekwencją współpracy nawiązanej kilka lat temu przez olsztyńskich policjantów z policją rumuńską regionu Dojl. Od 2014 roku wspólnie realizowane są projekty z wykorzystaniem funduszy unijnych, m.in. zaplanowany na lata 2017 – 2018 projekt policji rumuńskiej z programu Hercule III 2014 – 2020 „Międzynarodowa współpraca pomiędzy organami ścigania w celu wzmocnienia aktywności w zapobieganiu i walce z nadużyciami finansowymi na szkodę UE w dziedzinie rolnictwa” oraz projekt policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z 2017 roku z tego samego programu, zatytułowany „Ochrona interesów finansowych Unii Europejskiej poprzez współdziałanie służb, zdobycie i wymianę praktycznych umiejętności zwalczania przestępczości tytoniowej oraz na szkodę Unii Europejskiej”.

Uroczystości związane z obchodami święta policji rumuńskiej odbyły się m.in. pod pomnikiem poległych na służbie policjantów. Uroczysta akademia połączona była z nadaniem wyższych stopni służbowych oraz odznaczeń, a także prezentacją sprzętu służbowego jakim dysponują rumuńscy policjanci podczas służby i pokazem umiejętności funkcjonariuszy.

 • Prezentacja sprzętu służbowego rumuńskich policjantów
  Prezentacja sprzętu służbowego rumuńskich policjantów
 • Policyjni przewodnicy psów z psami
  Policyjni przewodnicy psów z psami
 • Pokaz umiejętności policjantów
  Pokaz umiejętności policjantów
 • Delegacja olsztyńskich policjantów z gospodarzami uroczystości
  Delegacja olsztyńskich policjantów z gospodarzami uroczystości
 • Delegacja olsztyńskich policjantów z funkcjonariuszami rumuńskimi
  Delegacja olsztyńskich policjantów z funkcjonariuszami rumuńskimi
 • Uczestnicy uroczystości w sali budynku policji
  Uczestnicy uroczystości

Szef Inspektoratu Policji Regionu Dolj dr. Constantin Nicolescu spotkał się z przedstawicielami zagranicznych formacji policyjnych. Delegacji policjantów z KWP w Olsztynie przewodził z mł. insp. Edward Szydłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadzorujący pion kryminalny warmińsko-mazurskich policjantów. Towarzyszyły mu podinsp. Jolanta Szymulewska – Ozioro ekspert z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Olsztynie oraz nadkom. Iwona Ostrowska specjalista z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie. W trakcie spotkanie omówione zostały dalsze kierunki współpracy i możliwości realizowania wspólnych projektów w ramach programów unijnych.

(tm)

Powrót na górę strony