Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA UDZIAŁ W BÓJCE

Data publikacji 27.03.2019

Bytowscy policjanci wyjaśniali okoliczności i przebieg bójki, w wyniku której zmarł 25 – letni obcokrajowiec. Śledczy na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną, a także przesłuchali kilkunastu świadków. Zebrane materiały dały podstawy do przedstawienia zarzutów udziału w bójce z użyciem noża, następstwem której była śmierć człowieka 28 – letniemu mężczyźnie. Dzisiaj śledczy złożyli do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu.

W sobotę przed północą dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o bójce w małej miejscowości w gm. Lipnica. Na miejsce skierowany został patrol. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce ustalili, że w wynajmowanym przez obcokrajowców domu doszło do sprzeczki i awantury. W jednym z pokoi w wynajmowanym przez obcokrajowców domu na podłodze leżało dwóch mężczyzn, wokół nich widać było ślady krwi.

Policjanci na miejsce wezwali wsparcie oraz pogotowie ratunkowe. Jeden z mężczyzn nie dawał oznak życia. Policjanci podjęli reanimację. Lekarz, który przybył na miejsce stwierdził zgon 25 – latka. Drugi ranny, 38 - letni mężczyzna, został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni mieli rany kłute tułowia.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 28, 30 i 44 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do komendy i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci intensywnie pracowali nad sprawą. Śledczy zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Mundurowi przesłuchali także kilkunastu świadków.

Wczoraj jednemu z zatrzymanych, 28 – latkowi, prokurator przedstawił zarzut udziału w bójce z użyciem noża, następstwem której była śmierć człowieka. Dzisiaj śledczy złożyli do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu. Dwaj pozostali zatrzymani 30 i 44 – latek po przesłuchaniu w charakterze świadków zostali zwolnieni.

Za udział w bójce następstwem której jest śmierć człowieka grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Powrót na górę strony