Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca jechał z prędkością 143 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 27.03.2019

Głogowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 143 km/h. Blisko trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Grozi mu też kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy na kilka lat.

W dniu 26 marca br. policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drodze 319 w miejscowości Grodziec Mały zatrzymali samochód marki Volkswagen Passat jadący z prędkością 143 km/h. w terenie zabudowanym. Kierowca, 34-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, niemal trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy i ma 0,72 promila alkoholu w organizmie. Pasażerką samochodu była żona kierowcy. Kobieta była trzeźwa i po czynnościach przeprowadzonych przez policjantów, wsiadła za kierownicę samochodu.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym  - powyżej 50 km/h, policjanci już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej, zatrzymują prawo jazdy kierowcy i przesyłają je do właściwego starosty, który wydaje zakaz prowadzenia pojazdu - za pierwszym razem na okres 3 miesięcy.

W przypadku 34-latka, nie tylko złamał on w drastyczny sposób przepisy o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym, ale wsiadł również za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwym. Grozi mu więc kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy na znacznie dłuższy okres czasu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Opis filmu: Nietrzeźwy kierowca jechał z prędkością 143 km/h w terenie zabudowanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.38 MB)

Powrót na górę strony