Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia różnych służb i pracowników stacji paliw

Data publikacji 27.03.2019

Samochód uderzył w dystrybutor paliwa na stacji benzynowej. Doszło do wycieku benzyny i pożaru. To scenariusz wspólnych ćwiczeń toruńskich służb i jednej z sieci stacji paliw. Głównym ich celem było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia wspólnych akcji policji i innych służb. Po zakończonych działaniach mundurowi przeprowadzili szkolenie dla pracowników stacji.

Dzisiaj (27.03.19) odbyły się ćwiczenia toruńskich służb. Krótko przed 10:00 na jednej ze stacji paliw przy Szosie Lubickiej samochód osobowy uderzył w dystrybutor. W jego wnętrzu uwięzieni zostali pasażerowie. Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej z pojazdu zaczął wydobywać się dym. Świadkowie powiadomili o tym służby ratunkowe i odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Pierwsza na miejsce dojechała Policja. Mundurowi od razu przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych i ułatwieniem przejazdu dla wozów straży pożarnej. 

Tak zaczęły się wspólne ćwiczenia toruńskich służb - Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Dalszy scenariusz zakładał wydobycie poszkodowanych z pojazdu, ugaszenie ognia i neutralizację wycieku paliwa. Policjanci zajęli się ustalaniem okoliczności i świadków tego zdarzenia. 

Zadaniem dzisiejszych ćwiczeń było sprawdzenie reakcji, komunikacji wzajemnej koordynacji wszystkich służb odpowiedzialnych za życie, zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Ćwiczenia miały za zadanie ocenę wspólnych działań na wypadek sytuacji kryzysowej. Przyjętym dzisiaj scenariuszem był wypadek w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.

Po zakończonych ćwiczeniach mundurowi z komisariatu na toruńskim Rubinkowie przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla pracowników stacji paliw. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, co zrobić w przypadku kradzieży, w jaki sposób zawiadamiać policjantów o niebezpiecznych sytuacjach i jak unikać zagrożeń. 
 

Powrót na górę strony