Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione auta i zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 27.03.2019

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież czterech pojazdów z terenu miasta Łodzi. Jak się okazało miał on na swoim koncie również kradzież innego samochodu w małej miejscowości pod Skierniewicami. W efekcie pracy stróżów prawa odzyskano wszystkie skradzione auta. Funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, nie poprzestali na tym i w ciągu ostatniej doby odzyskali jeszcze kolejne dwa utracone pojazdy.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wykonując czynności do sprawy kradzieży fiata z parkingu przyblokowego na ulicy Elsnera, wytypowali podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. 25 marca br. podejrzany 22-latek został zatrzymany przy ul. Zbiorczej.

W trakcie przeszukania odzieży mężczyzny okazało się, że posiadał przy sobie dokumenty i kluczyki od hondy accord. Kryminalni ustalili, że taki pojazd również został skradziony. Do przestępstwa doszło w małej miejscowości pod Skierniewicami, gdzie złodziej wszedł na plebanię, zabrał kluczyki oraz dokumenty od auta, a także perfumy i odzież na szkodę miejscowego proboszcza.

Przypuszczając, że skradzione auto może znajdować się w okolicy, kryminalni rozpoczęli poszukiwania, które zakończyły się sukcesem. Samochód został znaleziony kilka ulic dalej i trafił do prawowitego właściciela.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami zatrzymany przyznał się łącznie do popełnienia 5 kradzieży aut, w tym czterech na terenie Łodzi. Mężczyzna dobrowolnie wskazał miejsca, gdzie porzucił skradzione pojazdy, co pozwoliło odzyskać dwa fiaty, audi oraz vw transportera.

22-latek, który notowany był za podobne przestępstwa, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do 5 pojazdów. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym, łódzcy policjanci otrzymali informację o kradzieży dwóch aut z terenu Górnej i Bałut. Szybkie zgłoszenie sprawy przez pokrzywdzonych i intensywne działania kryminalnych doprowadziły do odzyskania skradzionego citroena berlingo oraz fiata ducato. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw.

(KWP w Łodzi / mg)

  • zatrzymany przez policjantów
  • zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony