Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci lidzbarskiej komendy oddają krew w szczytnym celu i włączają się do akcji „spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 28.03.2019

Krew to najcenniejszy dar jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Wiedzą o tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, którzy przyłączyli się wspólnie z żołnierzami, strażakami, funkcjonariuszami Straży Granicznej i harcerzami do ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”.

Wczoraj (27.03.19) od rana lidzbarscy policjanci lidzbarskiej komendy oddali krew w szczytnym celu. Zbiórka tego cennego płynu, trwała od wczesnych godzin porannych w budynku Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Olsztyńskiej. Mundurowi kierując się odruchem serca dzielą się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Przyłączają się jednocześnie do akcji „spoKREWnieni służbą”. Tym skromnym ale jakże ważnym gestem lidzbarscy policjanci udowodniają, że ludzkie życie i zdrowie można ratować na wiele sposobów.

Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w wykonywany zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew, w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i seniorom.

To ogólnopolskie przedsięwzięcie zorganizowane zostało w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także, aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Opis filmu: pobór krwi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.24 MB)

Powrót na górę strony