Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca znieważenia pomnika w Milówce

Data publikacji 28.03.2019

Policjanci z Rajczy zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna na początku marca br. znieważył pomnik w Milówce poprzez oblanie go farbą. Dzisiaj usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Policjanci z komisariatu w Rajczy informację o znieważeniu pomnika w Milówce otrzymali 2 marca br. Gdy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Pomnik oblany był czerwoną farbą. Policjanci wykonali oględziny miejsca zabezpieczając ślady i przedmioty, które mogły mieć związek ze zdarzeniem.

Od tego czasu intensywnie pracowali nad sprawą. Sprawdzali każdy ślad, informację, analizowali zebrany w sprawie materiał. Dzięki tym czynnościom ustalili, że sprawcą znieważenia jest 49-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.

Dzisiaj rano mężczyzna został zatrzymany i już słyszał zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo 49-latek w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

(KWP w Katowicach / mg)

Opis filmu: Zatrzymany sprawca znieważenia pomnika w Milówce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.69 MB)

Powrót na górę strony