Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz spowodował straty w wysokości 500 tys. zł

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Lubania, który podejrzany jest o podpalenie budynków i pojazdu, zniszczenie opon, posiadanie narkotyków, groźby karalne oraz prowadzenie pojazdu wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy w wyniku podjętych działań ustalili i  zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalanie budynków oraz opon składowanych na terenie nieruchomości znajdującej się na terenie miasta. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę blisko 500 tys. zł. Podejrzany nie poprzestał jednak na tym, gdyż doprowadził do zniszczenia samochodu osobowego pokrzywdzonych poprzez jego podpalenie.

Dodatkowo podczas przeprowadzanych na miejscu zdarzenia działań kryminalni w pojeździe mężczyzny ujawnili kilkanaście porcji narkotyku. 31- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyźnie ponadto przedstawiono zarzuty gróźb karalnych wobec innej osoby jak i prowadzenia samochodu wbrew decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Wobec zatrzymanego sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności związane z jego działalnością. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • zatrzymany przez policjantów podpalacz
  • zatrzymany przez policjantów podpalacz

Opis filmu: zatrzymany przez policjantów podpalacz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.49 MB)

Powrót na górę strony