Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ruchu drogowego uratowali psa prawdopodobnie potrąconego przez samochód

Data publikacji 29.03.2019

Niecodzienną interwencję przeprowadzili w środę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Wałbrzychu. Pełniąc służbę w rejonie Nowego Miasta zauważyli na jezdni leżącego psa. Okazało się, że jest on ranny. Szybkie dostarczenie zwierzęcia do weterynarza i udzielona pomoc medyczna, pozwoliły na uratowanie czworonogowi życia.

Do zdarzenia doszło w minioną środę po godzinie 8:00 na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Policjanci ruchu drogowego rozpoczęli pracę przy użyciu ręcznego miernika prędkości, jednak chwilę później zauważyli w oddali leżącego na jezdni psa. Udali się więc na miejsce i przenieśli go w bezpieczne miejsce. Okazało się, że zwierze krwawiło z pyska. Najprawdopodobniej zostało potrącone przez jadący samochód.

Funkcjonariusze widząc, że w tym momencie każda sekunda może okazać się cenna, po uzgodnieniu z dyżurnym, przewieźli czworonoga do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu, gdzie weterynarz udzielił czworonogowi niezbędnej pomocy. Funkcjonariusze ustalili następnego dnia, że pies jest już po zabiegu i powoli wraca do zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • policjanci z uratowanym psem
  • policjanci z uratowanym psem
Powrót na górę strony