Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mieszkańcom płonącej kamienicy

Data publikacji 02.04.2019

Sierż. Łukasz Weiher i post Przemysław Stachulak nie tracąc cennego czasu wyprowadzili z palącej się kamienicy mieszkającą tam rodzinę z 5-letnim dzieckiem, po czym dołączyli do innych ekip pomagających w ewakuacji. Na szczęście żaden z mieszkańców nie odniósł poważniejszych obrażeń. Ostateczną przyczynę pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie.

W sobotę (30.03.19) tuż po 17:30 dyżurny komendy policji w Wąbrzeźnie otrzymał zgłoszenie o pożarze kamienicy na ul. Żołnierza Polskiego. Na miejsce jako pierwsi przybyli policjanci "patrolówki" sierż. Łukasz Weiher i post. Przemysław Stachulak. Mundurowi, słysząc krzyki, natychmiast wbiegli do środka i ewakuowali jedną z rodzin wraz 5-letnim dzieckiem. Po chwili na miejscu pojawili się strażacy, którzy przystąpili do gaszenia ognia.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, sześciu osobom, w tym jednemu z policjantów ratownicy na miejscu udzielili pomocy z uwagi na silne zadymienie.

Strażacy oraz biegły z zakresu pożarnictwa jako wstępną przyczynę pożaru wskazali zwarcie instalacji elektrycznej. Ostateczne okoliczności wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Powrót na górę strony