Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tucholscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 02.04.2019

Sierż. szt. Andrzej Rosek i st. sierż. Janusz Narloch uratowali życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Policjanci odnaleźli desperata przy torowisku. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.

Około godziny 8.00 dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna chce odebrać sobie życie i idzie w kierunku mostu. Funkcjonariusz, będący na stanowisku kierowania dokładnie rozpytał zgłaszającego ustalając personalia i rysopis desperata oraz miejsce jego ewentualnej  próby samobójczej. Okazało się również, że mężczyzna zażył sporą ilość tabletek i połączył je z alkoholem.

Dyżurny od razu skierował na miejsce policjantów i wezwał pogotowie ratunkowe. Policjanci sierż. szt. Andrzej Rosek i st. sierż. Janusz Narloch dokładnie sprawdzając rejon „dwóch mostów” w Tucholi oraz torowiska kolejowego zauważyli ślady wskazujące na obecność mężczyzny. Zbliżając się niezauważenie w kierunku desperata postanowili go przytrzymać. Mężczyzna był bardzo zaskoczony tak szybkim działaniem policjantów. Na miejsce dotarła również karetka pogotowia.

25- latek wymagał pomocy i został przewieziony do szpitala. Nie wiadomo jakby to wszystko się skończyło gdyby nie szybka reakcja policjantów.

 

Powrót na górę strony