Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przemyt oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 04.04.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zabezpieczyli 1,5 kilograma narkotyków oraz ponad 26 tysięcy złotych. Narkotyki trafiły do Polski z Hiszpanii. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę, którzy usłyszeli już zarzuty za przemyt oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Wobec 32-latka oraz 29-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  otrzymali informację o osobach, które mogą zajmować się przemytem środków odurzających na  terenie Unii Europejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że narkotyki do Polski są przywożone przez kurierów, a następnie porcjowane i dalej sprzedawane w całym kraju.

Funkcjonariusze w związku z tą sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. W samochodzie oraz mieszkaniach należących do 32-latka i 29-latka policjanci znaleźli susz roślinny, zbryloną substancję koloru brązowego o łącznej wadze około 1,5 kilograma oraz 17 tabletek. Ponadto ujawnili pieniądze w kwocie ponad 26 tysięcy złotych. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji okazało się, że są to marihuana, haszysz oraz tabletki ecstasy.

Po zebraniu materiału dowodowego mężczyźni i kobieta zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz, gdzie usłyszeli zarzuty. Wszyscy są podejrzani o przemyt oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Decyzją sądu wobec mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt. Całej trójce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ks/mb

 

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki i pieniądze
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
Powrót na górę strony