Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces lubuskiego policjanta w kolarskim Grand Prix - 1 miejsce na rozpoczęcie sezonu

Data publikacji 10.04.2019

Sierż. szt. Tomasz Kołogryw sukcesem rozpoczął swój piąty sezon kolarski. W sobotę (6 kwietnia) wystartował w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, pokonał ponad 220 osób i jako pierwszy zameldował się na mecie.

W sobotę (6 kwietnia) w miejscowości Rydzyna odbył się I etap cyklu wyścigów kolarskich Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, w którym udział wziął sierżant sztabowy Tomasz Kołogryw - policjant służby prewencji z Komisariatu Policji w Szprotawie. Poza żagańskim policjantem w wyścigu wystartowało ponad 800 osób z całej Polski. Tomasz Kołogryw na dystansie liczącym 21 km pokonał przeszło 220 osób i jako pierwszy przekroczył linię mety z czasem 00:44:50. Trasa wyścigu obejmowała głównie dukty leśne.

Tomasz Kołogryw pasjonuje się kolarstwem od 5 lat, od tylu również reprezentuje regularnie w wyścigach ogólnopolskich Lubuską Policję. W tym roku Tomek zaplanowany ma już udział w konkretnych zawodach, gdzie do pokonania będą m.in. odcinki do 80 kilometrów, a na starcie spotkać się może nawet z 2 tysiącami zawodników. Nie zdradza jednak na razie szczegółów, a na kolejne sportowe wyniki musimy cierpliwie poczekać. Policjant podkreśla, że dobry start w tym sezonie zawdzięcza regularnym treningom, do których poza sezonem kolarskim używa m.in. trenażera, wykonuje ćwiczenia na siłowni oraz w terenie. Nie zapomina też przy tym o właściwym odżywianiu, które w połączeniu z aktywnością fizyczną dają zamierzone efekty.

 

starszy sierżant Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Kolarz na rowerze górskim w lesie.
  • Kolarze na podium.
  • Medale kolarskie za udział w zawodach kolarskich.
Powrót na górę strony