Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! - dziecko na drodze

Data publikacji 26.04.2006

W ciągu ostatniej doby, na terenie województwa lubelskiego miały miejsce trzy wypadki drogowe z udziałem dzieci. Jak wynika z ustaleń policji niestety doszło do nich właśnie z winy małoletnich uczestników ruchu. Trzech chłopców w wieku 6, 8 i 10 lat trafiło do szpitala, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W Puławach dziesięcioletni rowerzysta Kacper K. wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod koła Skody Favorit, którą kierowała mieszkanka gminy Końskowola. W wyniku zderzenia pojazdów chłopiec odniósł lekkie obrażenia i został przewieziony na obserwację do szpitala w Puławach. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że do wypadku bez wątpienia doszło z winy dziesięciolatka, który na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu samochodowi. Kierująca Skodą była trzeźwa. Czynności wykonuje Komenda Powiatowa Policji w Puławach.

W miejscowości Białki Dolne gm. Ułęż chodnikiem poruszała się grupka dzieci. Nagle jedno z nich – ośmioletni Dominik K. wbiegł na jezdnię w momencie, gdy obok przejeżdżał Nissan Primera kierowany przez mieszkankę gminy Ułęż. Kierująca nie zdążyła zahamować i chłopiec został potrącony przednią częścią auta. Dominik trafił do szpitala w Puławach z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Rykach.

W Dęblinie sześcioletni Bartłomiej P. nagle wyjechał rowerem z terenu posesji na jezdnię pod koła przejeżdżającego Fiata 126p kierowanego przez mieszkańca Dęblina. Policjanci z Komendy Powiatowej w Rykach wykonujący czynności na miejscu zdarzenia stwierdzili, że pojazd jechał prawidłowo, a kierowca nie był w stanie wyhamować na widok dziecka. Chłopiec ze złamanym obojczykiem trafił do szpitala w Puławach.

Po raz kolejny apelujemy do dorosłych, aby zwrócili większą uwagę na to, co robią ich podopieczni. Przyczyną wielu wypadków jest nie tylko lekkomyślność dzieci, ale również ich opiekunów. Przestrzegamy również, że w myśl art.106 kodeksu wykroczeń: "Kto mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 (...) dopuszcza do przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny lub nagany".

Powrót na górę strony