Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napastnik strzelał do kobiety. Został szybko zatrzymany

Data publikacji 12.04.2019

Krośnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o brutalnym napadzie i kradzieży torebki. Napastnik miał w mieszkaniu strzelać w kierunku kobiety z broni pneumatycznej. Skuteczne działanie policjantów doprowadziło do szybkiego zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

10 kwietnia około godziny 5, napastnik wyłamał drzwi wejściowe i siłą wdarł się do jednego z mieszkań w Krośnie Odrzańskim. Mężczyzna szukał swojej znajomej. W pewnej chwili, gdy ją zobaczył, wyjął pistolet i oddał w jej kierunku kilka strzałów. Posługiwał się bronią pneumatyczną łudząco przypominającą broń palną.

Kobieta doznała obrażeń ciała, które na szczęście nie zagrażały jej życiu. Kiedy napastnik wychodził z domu, zabrał jeszcze torebkę z dokumentami i pieniędzmi. O całej sytuacji zostali powiadomieni policjanci z Krosna Odrzańskiego. Do działań ruszyli funkcjonariusze kryminalni. Policjanci ustalili tożsamość napastnika. Niespełna trzy godziny później został zatrzymany przez służby kryminalne. 35-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego został przewieziony do komendy.

Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia miru domowego, kradzieży pieniędzy i dokumentów, a także uszkodzenia ciała. W tym samym dniu Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec niego areszt na trzy miesiące.

 

komisarz Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

  • zabezpieczona broń pneumatyczna
  • oględziny zabezpieczonej broni
  • policjant podczas oględzin obraca zabezpieczoną broń

Opis filmu: oględziny zabezpieczonej broni

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.79 MB)

Powrót na górę strony