Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca wykroczenia z krajanką tytoniową

Data publikacji 12.04.2019

Starachowiccy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Mirzec podejrzewanego o posiadanie blisko 150 kg krajanki tytoniowej. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wczoraj po południu starachowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, który nie stosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Za kierownicą pojazdu siedział 30-letni mieszkaniec gminy Mirzec, który na widok policjantów zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Chwilę później okazało się, że miał ku temu powód ponieważ funkcjonariusze podczas czynności natrafili w jego pojeździe na krajankę tytoniową. Foliowe worki z tym suszem znajdowały się na tylnych siedzeniach i w bagażniku osobowej skody. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wstępnie oszacowali, że mężczyzna z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, naraził Skarb Państwa na uszczuplenie na blisko 150 000 złotych. Teraz funkcjonariusze sprawdzą w jaki sposób 30-latek wszedł w posiadanie nielegalnego towaru. Za czyny, których dopuścił się mieszkaniec gminy Mirzec może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

  • krajanka tytoniowa w bagażniku skody
    krajanka tytoniowa w bagażniku skody
  • tytoń przewożony na tylnej kanapie
    tytoń przewożony na tylnej kanapie
Powrót na górę strony