Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolą ratowników medycznych

Data publikacji 12.04.2019

Dzisiaj w stacji Wojewódzkiego Ośrodka Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ul. Wojska Polskiego odbył się instruktaż dla ratowników medycznych. Sama nazwa kursu „Ratownik Medyczny – techniki samoobrony” wskazuje jaka jest tematyka szkolenia.

Policjanci z KWP w Szczecinie prowadzą kursy dla pracowników pogotowia ratunkowego. Program szkolenia przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn bez ograniczeń wiekowych. Na jego realizację przeznaczono 8 godzin, w czasie dwóch dni szkoleniowych. Ze względów metodycznych grupy szkoleniowe nie powinny przekraczać kilkunastu osób.

Efektem końcowym szkolenia powinno być wykształcenie u słuchaczy kursu umiejętności niezbędnych do rozpoznania zagrożenia oraz skutecznego odparcia zamachu ze strony napastnika, a także umiejętności usunięcia osoby agresywnej z pojazdu.

W szkolenia zaangażowani są m.in. policyjni psychologowie, którzy zajmą się częścią teoretyczną. Oprócz psychologicznych aspektów zostaną poruszone również kwestie prawne. Część praktyczną prowadzą funkcjonariusze na co dzień szkolący policyjną kadrę m.in. z taktyki obrony w różnych sytuacjach zagrożenia, mający również doświadczenie w pracy jako ratownicy medyczni.  Wybrane elementy będą prezentowane i ćwiczone razem z ratownikami.

Planowane jest przeszkolenie około pół tysiąca ratowników w całym województwie zachodniopomorskim.

 

kom. Mirosława Rudzińska

  • POLICJANT RAZEM Z RATOWNIKIEM, STOJA TYŁEM,WIDAĆ NAPISY
  • POLICJANT UDZIELA WYWIADU DLA DZIENNIKARZY NA TEMAT SZKOLENIA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
  • POLICJANT POKAZUJE TECHNIKI SAMOOBRONY PRZED AGRESYWNYM PACJENTEM W KARETCE
Powrót na górę strony