Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z płonącego budynku policjanci uratowali 7 osób

Data publikacji 16.04.2019

Policjanci z Komisariatu w Połczynie- Zdroju wykazali się czujnością i spostrzegawczością widząc dym wydobywający się spod dachu jednej z kamienic. Narażając własne życie weszli do płonącego budynku i wyprowadzili z niego siedem osób

Wczoraj o godzinie 11:25  dwóch dzielnicowych z Komisariatu Policji w Połczynie- Zdroju:  asp. Marcin Kot oraz sierż. szt. Bartłomiej Fabisiak  zauważyli jak na ul. Dolnej z poddasza kamienicy wydobywa się gęsty dym. Natychmiast podjęli interwencję.
Już dojeżdżając na miejsce funkcjonariusze powiadomili Straż Pożarną ze Świdwina. Policjanci po dojechaniu na miejsce, bez chwili wahania weszli do budynku i z mieszkania na pierwszym piętrze, z dwóch różnych pomieszczeń, wyprowadzili starszą kobietę i dwóch braci w wieku 22 lat.

Jak ustalili mundurowi, na parterze w tym budynku mogły również przebywać dzieci. Policjanci byli zmuszeni wejść do mieszkania przez okno. Wyprowadzili rodzeństwo w wieku 5 i 10 lat. Niestety istniało duże zagrożenie, iż sąsiadujący obok budynek też mógł się zapalić dlatego policjanci podjęli decyzję o wyprowadzeniu z niego dwójki przebywających tam mieszkańców. Dodatkowo, aby zapobiec dalszym skutkom zdarzenia z jednego z  mieszkań mundurowi odłączyli butlę gazową i wynieśli na zewnątrz w miejsce bezpieczne.

Dzielnicowi z Połczyna  po upewnieniu się, że już nikomu nie grozi żadne niebezpieczeństwo odeszli  z wyprowadzonymi przez siebie ludźmi w bezpieczne miejsce, aby udzielić niezbędnej pomocy. Na szczęście nikomu z uczestników zdarzenia nic się nie stało.
Obaj policjanci wykazali się bohaterską postawą. Ich błyskawiczna rekcja zasługuje na szczególne wyróżnienie. Uratowali siedem osób z płonącego budynku.

(KWP Szczecin/ awk)

  • zdjęcie dzielnicowych
  • zdjęcie budynku po pożarze
  • zdjęcie budynku w czasie akcji strażaków
  • widok spalonego dachu budynku
  • widok ognia znad budynku
Powrót na górę strony