Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spostrzegawczość, działanie, uratowanie życia

Data publikacji 18.04.2019

Dzisiejszego ranka do dyżurnego komisariatu przy ul. Śniadeckich dotarła niepokojąca informacja, że z trzeciego piętra pobliskiego budynku zamierza wyskoczyć kobieta. Dyżurny natychmiast skierował patrol i służby ratownicze na miejsce. Przed ich przyjazdem policyjny psycholog powiadomiony o zdarzeniu skutecznie odwiódł 46-latkę od samobójczych zamiarów. Kobieta trafiła pod opieką lekarza.

Dziś, 17.04.br., rano, pracownicy Zespołu Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zetknęli się z niecodzienną sytuacją. Jedna z pań z biura znajdującego się w budynku komendy zauważyła dziwnie zachowującą się kobietę, która siedziała na parapecie okna jednego z sąsiednich bloków. Widok był bardzo niepokojący, wyglądało na to, że desperatka zamierza skoczyć z trzeciego piętra. Szybka reakcja pracowników – zaalarmowanie dyżurnego komisariatu oraz Sekcji Psychologów wywołały sprawną akcję ratowniczą. Zanim na miejsce dotarł patrol policji i pogotowie ratunkowe, policyjny psycholog nawiązał kontakt z kobietą. W trakcie rozmowy desperatka została odwiedziona od swoich zamiarów. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, weszli do mieszkania 46-latki i udzielili jej dalszej pomocy. Kobieta w konsekwencji trafiła pod opiekę lekarską.

Na szczęście i tym razem bezbłędne działanie każdego „trybu” policyjnej machiny poskutkowało uratowaniem ludzkiego życia. 

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony