Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy gang narkotykowy - kolejne zatrzymania

Data publikacji 27.04.2006

Policjanci z gorzowskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 2 kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości amfetaminy.

Nad rozpracowaniem dużej grupy handlarzy i producentów narkotyków gorzowscy policjanci z CBŚ pracują od 2002 roku. Zatrzymani 2 dni temu mężczyźni mają 45 i 35 lat i pochodzą z Suwałk. W rozpracowywanej grupie odpowiadali za dostarczanie do naszego kraju komponentów do produkcji amfetaminy. Z ustaleń policjantów z CBŚ wynika, że sprowadzili nielegalnie do Polski 500 litrów BMK – środka do produkcji amfetaminy, ż którego można wyprodukować 400 kg tego narkotyku. Od początku śledztwa w tej sprawie policjanci z CBŚ odkryli również 3 wytwórnie amfetaminy na Podhalu, w okolicach Łodzi i Radomia.

W tej sprawie do tej pory policjanci gorzowskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w sumie 22 osoby. Przedstawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych i odurzających, przemytu narkotyków, wprowadzania do obrotu nielegalnie alkoholu bez polskich znaków akcyzy. 20 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. O aresztowaniu dwóch ostatnich zatrzymanych zadecyduje Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp.

Sprawę nadzoruje Wydział VI Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. zajmujący się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Grupa ma charakter międzynarodowy, wśród zatrzymanych jest m.in. obywatel Litwy.

Powrót na górę strony