Kolejny tymczasowy areszt za uprawę, przetwarzanie i posiadanie narkotyków - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny tymczasowy areszt za uprawę, przetwarzanie i posiadanie narkotyków

Data publikacji 19.04.2019

Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratora, 33-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. To kolejna osoba zatrzymana przez policjantów z województwa dolnośląskiego w związku z ujawnieniem i likwidacją uprawy konopi indyjskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 kg marihuany. Za posiadanie, przetwarzanie i nielegalną uprawę narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w sprawie zatrzymani już zostali dwaj mężczyźni, 44-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, podejrzany o posiadanie, przetwarzanie i nielegalną uprawę narkotyków oraz 34-latek podejrzany o posiadanie środków odurzających.

W wyniku przeprowadzonych przez policjantów działań znaleziono ponad 20 kg narkotyków. Funkcjonariusze zlikwidowali plantację krzewów konopi indyjskiej, która usytuowana była na terenie leśnym. Wówczas zabezpieczono 110 krzewów marihuany. Natomiast w jednym z domów na terenie powiatu głogowskiego zabezpieczono 156 krzewów konopi indyjskiej, które były tam przechowywane. Rośliny były już wysuszone i częściowo przygotowane do dalszego obrotu.

Posiadanie, przetwarzanie i nielegalna uprawa narkotyków jest zagrożona karą nawet do lat 8 pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • ścięte krzewy konopi leżą w pęczkach na ziemi
  • zabezpieczony susz konopi
Powrót na górę strony
Polska Policja