Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-letni sprawca napadu z bronią zatrzymany

Data publikacji 27.04.2006

Tylko kilku godzin potrzebowali Policjanci z Otwocka, aby zatrzymać sprawcę usiłowania napadu z bronią na sklep spożywczy. Po zatrzymaniu i ustaleniu przebiegu wydarzeń okazało się, że napastnikiem był uczeń pobliskiej szkoły średniej.

16-letni sprawca napadu z bronią zatrzymanyJako pierwsi podjęli interwencję policjanci patrolujący okoliczne ulice. Kiedy podszedł do nich mieszkaniec Otwocka informując, że do pobliskiego sklepu spożywczego wszedł mężczyzna w kominiarce natychmiast podjechali pod drzwi sklepu. Sprawca właśnie wychodził ze sklepu. Na wezwanie policjantów do zatrzymania rzucił się do ucieczki. Po kilkunastu minutach pościgu zniknął w jednym z podwórzy. Wtedy do akcji włączyli się kryminalni. Ustalili, że sprawcą napadu na sklep może być uczeń pobliskiego Zespołu Szkół Zawodowych.

Wstępne czynności potwierdziły wyniki pracy policjantów operacyjnych. Zatrzymany 16-letni Piotr K. przyznał się do napadu na sklep, który miał miejsce kilka godzin wcześniej. W toku dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli broń, którą posługiwał się sprawca napadu. W związku z rangą zdarzenia Prokuratura Rejonowa w Otwocku postanowiła potraktować nieletniego Piotra K. tak jat dorosłego, stosując wobec niego przepisy Kodeksu Karnego. Czynności w sprawie prowadzi KPP Otwock.

Powrót na górę strony