Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tactical Prison Rescue 2019 – ćwiczenia, które przygotowują najlepszych na najgorsze

Data publikacji 24.04.2019

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu oraz Grupy Realizacyjnej z wrocławskiej komendy miejskiej wezmą udział w prestiżowych ćwiczeniach „Tactical Prison Rescue 2019”. We wspólnych działaniach, które odbędą się pod koniec maja br., uczestniczyć będą ponadto funkcjonariusze specjalistycznej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, wydziałów zabezpieczeń specjalnych Służby Granicznej, CBŚP, CBA, SOP, żołnierze Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Żandarmerii Wojskowej i jednostki wojskowej Wojsk Specjalnych AGAT. Przedsięwzięcie to jest szansą na wymianę doświadczeń na najwyższym poziomie.

Pod koniec maja br. na terenie powiatu wołowskiego odbędzie się Konferencja Naukowa oraz Zawody i Warsztaty Ratownictwa Taktycznego pn. „Tactical Prison Rescue 2019”. Na imprezę zostały zaproszone zespoły funkcjonariuszy różnych służb, które podejmują czynności wobec najbardziej niebezpiecznych i agresywnych osób, w tym policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu oraz z Wrocławskiej Grupy Realizacyjnej.

Grupa Realizacyjna z wrocławskiej komendy jest jedyną w Polsce taką grupą, działającą w Komendzie Miejskiej, a zaproszoną do wspólnych ćwiczeń na poligonie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Głównym organizatorem jest Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

Ćwiczenia są obecnie stałym punktem w kalendarzu jednostek i formacji specjalnych resortów mundurowych w Polsce. Jedno z haseł towarzyszących organizatorom ćwiczeń brzmi „przygotowujemy najlepszych na najgorsze”. Obejmują one głównie współdziałanie grup interwencyjnych z jednostkami ratownictwa medycznego.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Kliknij zdjęcie i zobacz film z realizacji

  • emblemat z napisem CBŚP Policja na prawym ramieniu funkcjonariusza
  • funkcjonariusze służb specjalnych różnych formacji podczas ćwiczeń - para funkcjonariuszy udziela poszkodowanym pierwszej pomocy, inni funcjonariusze prowadzą obserwację
  • funkcjonariusze służb specjalnych stoją przy zatrzymanych pozorantach
Powrót na górę strony