Policjant z metra zwyciężył w turnieju bokserskim

Data publikacji 20.03.2008

Posterunkowy Michał Starbała, policjant z komisariatu warszawskiego metra, stanął na najwyższym podium w XXV Międzynarodowy Turnieju Bokserski im. Feliksa Stamma. W walce o zwycięstwo pokonał reprezentanta Węgier, Szweda, a w finale zawodnika z Białorusi. Dla naszego policjanta był to sprawdzian przed zbliżającymi się kwalifikacjami olimpijskimi.

Turniej odbywał się w dniach 11 - 15 marca br. W zawodach wzięło udział około 100 zawodników reprezentujących 13 państw. Wśród nich znaleźli się zawodnicy światowej czołówki w tej dyscyplinie sportu: mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata. Turniej, memoriał ku czci najsłynniejszego trenera polskiego boksu, jest wpisany do kalendarza Światowej Federacji Boksu.
Michał Starbała po raz kolejny stanął na najwyższym podium w swojej kategorii wagowej. Stoczył 3 walki: z reprezentantem Węgier wygrał w I rundzie, natomiast na punkty pokonał Szweda, a w finale Białorusina. Turniej był dla niego dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się kwalifikacjami olimpijskimi w Atenach.
Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.