Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zabezpieczyła 7 tys. litrów spirytusu

Data publikacji 27.04.2006

26 kwietnia br. policjanci wspólnie z funkcjonariuszami referatu grup mobilnych Izby Celnej w Białymstoku, zatrzymali podczas rozlewania alkoholu czterech suwalczan w wieku od 25-42 lat. W przeszukanych pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 7 tys. litrów spirytusu bez znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 500 tysięcy zł.

Policja zabezpieczyła 7 tys. litrów spirytusu26 kwietnia br. policjanci z suwalskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami referatu grup mobilnych Izby Celnej w Białymstoku przy wsparciu antyterrorystów, wkroczyli na jedną z posesji w centrum Suwałk. W mieszczącej się tam hali policjanci i celnicy zatrzymali podczas rozlewania alkoholu czterech suwalczan w wieku od 25-42 lat. W przeszukanych pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 7 tys. litrów spirytusu bez znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 500 tys. zł. Alkohol w większości był już rozlany do plastikowych jednolitrowych butelek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że takiej formie miał trafić do sprzedaży na terenie całego województwa.

Na miejscu zabezpieczona została także wykorzystywana w tym procederze aparatura (węże, zawory, pompy oraz filtry). Wartość należnego i niezapłaconego w tym przypadku podatku akcyzowego przekracza kwotę 300 tys. zł. Wszyscy zatrzymani wczoraj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań w Suwałkach. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Na pytanie jak długo zatrzymani trudnili się tym procederem oraz skąd pochodził zabezpieczony alkohol z pewnością, odpowie postępowanie prowadzone przez referat karno-skarbowy Urzędu Celnego w Suwałkach.

Powrót na górę strony