Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Medale w Mistrzostwach Polski dla policjantów z garnizonu śląskiego

Data publikacji 05.05.2019

W Suchedniowie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie. W zawodach wzięła udział reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nasi zawodnicy wywalczyli dla Śląska trzy medale.

Hala Sportowo-Rekreacyjna w Suchedniowie w województwie świętokrzyskim stała się areną zmagań w badmintona o tytuł Mistrza Polski 2019 służb mundurowych. Jednym z celów organizowanych mistrzostw jest przede wszystkim promocja i popularyzacja badmintona w środowisku mundurowym.

Eliminacje były rozgrywane na 7 kortach i trwały cały dzień do późnych godzin wieczornych. Natomiast kolejnego dnia zostały rozegrane mecze finałowe.

Z roku na rok poziom mistrzostw rośnie, a walka między zawodnikami jest bardzo wyrównana. Do walki o mistrzostwo w 2019 roku stanęło łącznie 112 osób, w tym 82 mężczyzn i 30 kobiet, reprezentujących wszystkie formacje mundurowe. Łącznie rozegrano 216 meczy, wyłaniając zwycięzców w 18 kategoriach.

Garnizon śląski reprezentowali policjanci z komend w Mysłowicach oraz Częstochowie. Nasi zawodnicy trzykrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski Służ Mundurowych 2019. Brązowy medal w kategorii gra singlowa kobiet 40+, zdobyła Joanna Jackowska pracująca w częstochowskiej komendzie. Jej kolega st. sierż. Grzegorz Maciejewski musiał uznać wyższość swoich przeciwników i w tym turnieju zakończył rywalizację w fazie pucharowej. Dwa kolejne medale wywalczył st. asp. Dariusz Opatrzyk z mysłowickiej komendy. W grze singlowej w kat. 35+ zdobył brązowy medal, natomiast wspólnie z policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zdobyli w grze mieszanej srebrny medal Mistrzostw Polski.

Gratulujemy!

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony