Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujne oko policjanta

Data publikacji 05.05.2019

Nie posiadał uprawnień do kierowania, ale za to miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie wsiadł za kierownicę volkswagena. Nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, którzy realizowali zabezpieczenie wyścigu kolarskiego. Jak się później okazało samochód, którym kierował nietrzeźwy 32-latek został skradziony.

W miniony piątek policjanci Ruchu Drogowego z KMP w Lublinie zabezpieczali wyścig kolarski. Około godz. 13:00 dowódca zabezpieczenia zauważył samochód osobowy, którego kierowca nie był w stanie zapanować nad właściwym torem jazdy.  Policjant natychmiast zareagował, zatrzymał auto uniemożliwiając kierującemu dalszą podróż.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 32-latek miał w organizmie ponad 1,6 promila.  Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. To nie koniec problemów tego mężczyzny. Samochód, którym jechał mieszkaniec Opola Lubelskiego tego dnia został skradziony.

Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności, także tych związanych z kradzieżą pojazdu.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony