Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Eksperymentując z substancjami chemicznymi doprowadził do wybuchu

Data publikacji 06.05.2019

Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który w swoim mieszkaniu przeprowadzał doświadczenia chemiczne, które w konsekwencji doprowadziły do wybuchu. Eksplozja spowodowała wybicie szyb w oknach. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli w mieszkaniu kilka tub z nieznaną substancją.

Wczoraj (05.05.2019) po godzinie 20.00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Placu Wolności w Olecku doszło najprawdopodobniej do wybuchu gazu. Eksplozja spowodowała wybicie szyb w oknach.

Natychmiast na miejsce pojechały służby ratunkowe. Z bloku ewakuowano 13 osób. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Podczas oględzin mieszkania, w którym doszło do wybuchu, policyjna grupa minersko-pirotechniczna znalazła kilka tub z substancjami chemicznymi.

Jak wstępnie ustalono, 26-latek przeprowadzał doświadczenia chemiczne.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był pod wpływem alkoholu – miał około 1 promila w organizmie. Po wytrzeźwieniu 26-latek zostanie przesłuchany. Jeżeli zostanie mu przedstawiony zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów, to może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oleccy policjanci wykonują dalsze czynności, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i zidentyfikować zabezpieczone substancje.

(KWP w Olsztynie / kp)

 

Powrót na górę strony