Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano fałszerza dokumentów

Data publikacji 27.04.2006

Policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o fałszowanie dokumentów na dużą skalę.

Zatrzymano fałszerza dokumentówFałszerz podrabiał praktycznie wszystkie dokumenty, m.in. dyplomy ukończenia szkół, świadectwa, koncesje, certyfikaty, czeki bankowe, uprawnienia, wydruki z kont bankowych, dowody osobiste, pieczątki. W jego komputerze policjanci znaleźli ponad 1000 przygotowanych druków "in blanco". Były tam również wzory banknotów o różnych nominałach. W mieszkaniu znaleziono również dokumenty w postaci dowodów osobistych, książeczek wojskowych, paszportów, odcinków rent, pochodzących prawdopodobnie z kradzieży, a służące do fałszowania kompletu dokumentów mogących posłużyć np. do wyłudzania kredytów.

Fałszywe dokumenty trafiały do osób lub grup, które posługując się nimi dokonywały przestępstw, m.in. wyłudzeń kredytów i towarów, oszustw, poświadczeń nieprawdy.

27–letni wrocławianin został zatrzymany 26 kwietnia 2006 r. w godzinach popołudniowych na ulicy w pobliżu miejsca jego zamieszkania. Mężczyzna, nie pracując uczynił sobie z tego procederu źródło utrzymania. Za fałszowanie pojedynczych dokumentów brał pieniądze w kwocie od 150 do 200 zł. Przy komplecie dokumentów opłatę uzgadniano indywidualnie w zależności od tego, do czego miały one służyć.

Aktualnie policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności. Za fałszerstwo dokumentów grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony