Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłoniliśmy najlepszych ratowników wśród warmińsko-mazurskich policjantów

Data publikacji 10.05.2019

Poznaliśmy najlepszych ratowników wśród policjantów na Warmii i Mazurach w 2019 roku. W obiektach Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyły się eliminacje wojewódzkie do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zwycięzcy będą reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnopolskich w Szkole Policji W Słupsku.

Zawody I stopnia VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych dla policjantów województwa warmińsko - mazurskiego odbyły się w minioną środę (08.05.2019) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Adresatem zawodów byli policjanci realizujący podstawowe zadania w służbach prewencyjnych lub kryminalnych jednostek powiatowych oraz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, posiadający aktualne uprawnienia ratowników w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podstawowym celem takich zawodów jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, utrwalanie umiejętności już posiadanych oraz upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy. Poprzez zawody pragniemy nie tylko krzewić szlachetną ideę współzawodnictwa, ale przede wszystkim umocnić wizerunek sprawnego, wszechstronnie wyszkolonego policjanta, gotowego nieść pomoc poszkodowanym.

Zawody składały się z dwóch konkurencji:

1)         test wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy 30 pytań,

2)         przeprowadzanie jednej interwencji połączonej z zastosowaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy

Do rywalizacji przystąpiło 18 dwuosobowych drużyn policyjnych. Policjanci wchodzący w skład drużyn na stałe realizują zadania o charakterze prewencyjnym lub kryminalnym i reprezentowali jednostki KMP, KPP i OPP naszego garnizonu. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone wspólnie przez Zespół ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie oraz Zespół Medyczny OPP w Olsztynie. Sędzią głównym zawodów, którego zadaniem było czuwanie nad regulaminowym przebiegiem zawodów był podinsp. Mirosław Ćwikliński z Wydziału Kadr i Szkolenia. Kierownikami poszczególnych konkurencji byli podkom. Krystian Kata – odpowiedzialny za konkurencję sprawdzenia wiedzy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz mł. asp. Anna Skarżyńska z Zespołu Medycznego OPP w Olsztynie – odpowiedzialna za konkurencję z zakresu stosowania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów podczas konkurencji
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów wykonujący zadanie
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Komisja zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów wykonujący zadanie
  Uczestnicy zawodów

Głównym celem zawodów było wyłonienie zwycięskiego patrolu, który będzie reprezentował nasze województwo w VII Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które w ostatnie dni maja odbędą się jak co roku w Szkole Policji w Słupsku.

Tegoroczne zawody postawiły przed uczestnikami bardzo duże wymagania, zarówno pytania zawarte w teście wiedzy jak i założenia do symulacji – część praktyczna zawodów - wymagały od uczestników wykazaniem się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja poszczególnych drużyn przebiegała w sportowej atmosferze, a rozstrzygnięcie zawodów i kwalifikacji końcowej poszczególnych patroli trwała do samego końca eliminacji.

Komisja sędziowska na podstawie uzyskanych wyników w dwóch konkurencjach wyłoniła trzy najlepsze drużyny tegorocznych eliminacji:

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca KPP w Węgorzewie w składzie:

 • st.sierż. Emilia Górska
 • mł.asp. Agnieszka Filipska

II miejsce zajęła drużyna reprezentująca KPP w Nidzicy w składzie:

 • sierż. Marta Szczepkowska
 • asp. Kamil Kwaśniewski

III miejsce zajęła drużyna reprezentująca KPP w Nowym Mieście Lubawskim w składzie:

 • asp. Tomasz Cymer
 • st.sierż. Błażej Kwiatkowski

Uroczyste zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników odbyło się z udziałem Zastępcy Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia podinsp. Iwony Koniecznej, która w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka złożyła serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne trzem najlepszym drużynom. Słowa podziękowania za sprawną organizację zawodów zostały również skierowane do wszystkich osób, które uczestniczyły w pracach poszczególnych komisji sędziowskich tegorocznych eliminacji.

 • Uczestnicy zawodów, wręczenie wyróżnień
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów, wręczenie wyróżnień
  Uczestnicy zawodów
 • Zwycięska drużyna
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów

(mć/tm)

Powrót na górę strony