Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 40 roślin konopi i 2,5 kilograma suszu

Data publikacji 10.05.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który uprawiał konopie, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 42 rośliny w różnych fazach wzrostu oraz ponad 2,5 kilograma suszu. W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na jednej z posesji w powiecie giżyckim najprawdopodobniej znajduje się plantacja marihuany.

Informacja ta potwierdziła się. Kryminalni w profesjonalnych, dobrze wyposażonych i przygotowanych namiotach do uprawy roślin zabezpieczyli łącznie 42 krzaki konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu (od 30 do 150 cm) oraz ponad 2,5 kilograma suszu roślinnego. Plantacja wyposażona była w urządzenia umożliwiające wzrost roślin.

Mężczyzna został zatrzymany.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna będzie odpowiadał w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za uprawę konopi, z której można uzyskać znaczne ilości narkotyków, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ich/in

  • W namiocie oświetlonych kilkanaście sztuk krzaków konopi indyjskich
    Zabezpieczone krzaki konopi
  • W profesjonalnie przygotowanym namiocie kilkanaście roślin konopi indyjskich zabezpieczonych przez policjantów
    Zlikwidowana plantacja konopi

Film Zlikwidowana plantacja konopi

Opis filmu: Zlikwidowana plantacja konopi - w specjalnie i profesjonalnie przygotowanych namiotach i oświetleniem i wentylacją znajdują się rośliny konopi w różnej fazie wzrostu od 30 do 150 cm - w sumie 42 krzaki

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja konopi (format mp4 - rozmiar 16.15 MB)

Powrót na górę strony