Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant podziękował sportowcom. Spotkanie z piłkarzami i badmintonistami

Data publikacji 14.05.2019

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie spotkał się z policjantami – sportowcami, którzy w ostatnim czasie z sukcesami reprezentowali garnizon warmińsko-mazurski. Policjanci z KWP w Olsztynie zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji (IPA) dotarli do ćwierćfinału Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Policjantów w Portugalii, natomiast badmintoniści KWP Olsztyn Team zdobyli 13 medali na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie.

Pozostawanie w dobrej formie fizycznej, promowanie aktywnego i zdrowego trybu spędzania wolnego czasu, a jednocześnie promowanie służby w policji – to cele, jakie są realizowane przez policjantów, którzy reprezentują swoją służbę podczas różnych turniejów sportowych. Policjanci mają swoich reprezentantów podczas zawodów sportów walki, zmagań siłowych, wytrzymałościowych, a także gier zespołowych.

Z gronem policjantów sportowców spotkał się we wtorek (14.05.2019) insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który podziękował funkcjonariuszom za reprezentowanie garnizonu warmińsko-mazurskiej policji podczas zmagań sportowych, pogratulował sukcesów i życzył kolejnych.

 • Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z drużyną piłkarzy z IPA
  Spotkanie KWP w Olsztynie z drużyną piłkarzy z IPA
 • Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z drużyną piłkarzy z IPA
  Spotkanie KWP w Olsztynie z drużyną piłkarzy z IPA
 • Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z drużyną piłkarzy z IPA
  Spotkanie KWP w Olsztynie z drużyną piłkarzy z IPA

 • Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z drużyną badmintona
  Spotkanie KWP z drużyną badmintona
 • Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z drużyną badmintona
  Spotkanie KWP z drużyną badmintona
 • Pamiątkowe zdjęcie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z drużyną badmintona
  Spotkanie KWP z drużyną badmintona

24 bramki w pięciu meczach

Podczas weekendu majowego funkcjonariusze KWP w Olsztynie zrzeszeni w IPA Region Olsztyn wzięli udział w jubileuszowym X. Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Policjantów „COPA DEL MAR”, który odbył się w Portugalii. Na turniej ten zostaliśmy zaproszeni dzięki wygranemu w ubiegłym roku Pucharowi Świata w Chorwacji. To właśnie organizator tamtych zawodów w osobie byłego belgijskiego policjanta Marca Joos był bardzo ciekaw, czy wzorem poprzedniego roku - kiedy to z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości goście z Polski wypuścili na półwyspie Istria w niebo 100 balonów z wizerunkiem orła - czymś znów zaskoczą go nasi funkcjonariusze.

W turnieju wzięły udział 33 drużyny z Europy, Afryki i Ameryki. Zostały one podzielone na kilka grup i kategorii. Pierwszego dnia reprezentacja KWP w Olsztynie wygrała ze Szwajcarami 4:0 i po zaciętych bojach z Ukrainą 2:0 oraz z Włochami 2:1. Następnego dnia rozegrała dwa mecze: wygrany 6:0 z USA i z Somalię 10:0. Dało to niesamowity bilans 24 bramek zdobytych i tylko jednej straconej. W ćwierćfinale piłkarze spotkali się z bardzo silną reprezentacją Rumunii. I choć już po 3 minutach prowadzili 2:0, to ostatecznie Rumunom udało się doprowadzić do remisu, który doprowadził do rzutów karnych. W nich niestety los sprzyjał Rumunom. Ostatecznie Polska drużyna została sklasyfikowana na 6. miejscu.

 • Reprezentaci KWP w Olsztynie z flagą RP
  Reprezentaci KWP w Olsztynie z flagą RP
 • Polska drużyna
  Polska drużyna
 • Reprezentanci KWP w Olsztynie z policjantami w Portugalii
  Spotkanie z policjantami w Portugalii
 • Uczestnicy turnieju w Portugali
  Uczestnicy turnieju w Portugali
 • Zawodnicy podczas gry
  Zawodnicy podczas gry
 • Zawodnicy podczas gry
  Zawodnicy podczas gry
 • Uczestnicy turnieju w Portugali
  Uczestnicy turnieju w Portugali
 • Uczestnicy turnieju w Portugali
  Uczestnicy turnieju w Portugali
 • Uczestnicy turnieju w Portugali
  Uczestnicy turnieju w Portugali

Nasza reprezentacja stara się w trakcie turniejów organizowanych za granicą nie zapomnieć o tym, że reprezentują Polskę. Tak też było i tym razem. Drugiego maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na boiskach rozwiesili wielką biało-czerwoną flagę, tłumacząc pozostałym uczestnikom zawodów jak ważny jest to dla nas dzień. Natomiast w Święto Narodowe Trzeciego Maja podczas zakończenia turnieju, w trakcie wręczania trofeów rozdali przyjaciołom z całego świata kotyliony w barwach narodowych naszej ojczyzny, które specjalnie przywieźli z Polski. Zaskoczyli organizatora jeszcze jedną spektakularną akcją. W trakcie ceremonii zakończenia turnieju spontanicznie zaczęli się wymieniać koszulkami w barwach narodowymi z innymi drużynami. Akcja ta tak się wszystkim spodobała, że po kilkunastu minutach nie sposób było po koszulkach ustalić, gdzie siedzi jedna drużyna z danego kraju. Organizator oświadczył, że dzięki nim właśnie powstała nowa tradycja turnieju „COPA DEL MAR” i zaprosił polską drużynę na kolejny turniej. Policyjni piłkarze także podziękowali insp. Tomaszowi Klimkowi Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie za udzielone wsparcie i umożliwienie im udziału w turnieju.

Podziękowania trafiły także do Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosty Powiatowego z Olsztyna oraz firmom KTK Polska, IMPEL S. A., Glob-Terminal z Braniewa, Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezpieczeństwa, Agroperfekt z Kisielic, Oddziałowi LOTTO w Olsztynie, KTM Wojciechowicz z Olsztyna, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji z Olsztyna, Kombet z Działdowa, Geo-Mar ze Szczytna, Gospodarstwu Rolnemu Władysław Raubo i Amex-Bączek z Susza.

13 medali na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie

VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie zorganizowane zostały przez Świętokrzyski Związek Badmintona. W turnieju wzięło udział 112 zawodniczek i zawodników reprezentujących Policję, Państwową Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, Straż Graniczną oraz organizacje mundurowe, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych gry pojedynczej (I kat. do 35 lat; II kat. 36 – 45 lat; III kat. powyżej 45 lat) oraz gry podwójnej i mieszanej (I kat. do 40 lat; II kat. powyżej 40 lat).

 

 • Reprezentacja w badmintona
  Reprezentacja w badmintona

 

Tym razem garnizon warmińsko-mazurskiej policji reprezentowała silna 8 osobowa drużyna – KWP Olsztyn Team. W jej skład weszli zarówno policjanci jak i przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji mundurowych. Zawodnicy zdobyli w sumie 13 medali w różnych kategoriach. Ich występ objął honorowym patronatem Wojewoda Warmińko-Mazurski.

Więcej na temat zawodów pisaliśmy już na naszej stronie http://ostroda.policja.gov.pl/o15/aktualnosci/57545,KWP-8-zlotych-2-srebrne-i-3-brazowe-sukcesy-KWP-Olsztyn-Team-na-VII-Mistrzostwac.html

(pm/ak/tm)

Powrót na górę strony