Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca gróźb karalnych oraz podpalenia samochodu w rękach średzkich dzielnicowych

Data publikacji 15.05.2019

Groził i podpalił będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna swoim przestępczym działaniem spowodował straty na blisko 40 tys. zł. Dzięki szybkiej reakcji średzkich dzielnicowych sprawca tych czynów został ustalony i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policyjnego aresztu trafił 41-letni mieszkaniec gm. Miękinia w związku z podpaleniem na parkingu osiedlowym samochodu marki Mercedes, a w konsekwencji uszkodzeniem dwóch innych pojazdów oraz grożeniem pokrzywdzonej uszkodzeniem ciała. Sprawca został ustalony i jeszcze tego samego dnia zatrzymany przez średzkich dzielnicowych.

41-latek swoje zachowanie tłumaczył zdenerwowaniem na byłą partnerkę. Dlatego też kilkukrotnie groził jej uszkodzeniem ciała zarówno słownie, jak i poprzez wysyłanie wiadomości sms. Z kolei fakt podpalenia samochodu należącego do znajomego pokrzywdzonej, mężczyzna usprawiedliwiał swoim stanem nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów w momencie zatrzymania badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku podpalenia Mercedesa uszkodzone zostały jeszcze dwa inne zaparkowane obok pojazdy. Zatrzymany swoim działaniem spowodował straty w łącznej wysokości blisko 40 tys. zł.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów kierowania wobec pokrzywdzonej kobiety oraz jej znajomego gróźb karalnych. Mężczyzna odpowie również za umyślne uszkodzenie pojazdu marki Mercedes wraz z mieniem, które się w nim znajdowało poprzez podpalenie oraz uszkodzenie dwóch innych pojazdów.

Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a gróźb karalnych do 2 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • karoseria samochodu osobowego, który uległ spaleniu
  • karoseria samochodu osobowego, która uległa spaleniu oraz nadpalone dwa inne pojazdy zaparkowane po obu stronach
  • wnętrze samochodu osobowego po spaleniu
Powrót na górę strony