Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne złoto MTB lubuskiego policjanta

Data publikacji 15.05.2019

Sierż. szt. Tomasz Kołogryw policjant z Komisariatu Policji w Szprotawie po raz kolejny wykazał się świetną formą i przygotowaniem. I miejsce w zawodach Grand Prix w Sulechowie jest jego drugim sukcesem w tym roku. To świetny policjant, który poza służbą realizuje swe pasje z wyjątkową skutecznością.

12 maja  w Sulechowie odbył się wyścig kolarski Grand Prix 2019, w którym szprotawski policjant sierżant sztabowy Tomasz Kołogryw wziął udział. W cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric policjant startuje na krótkim dystansie. Tym razem funkcjonariusz miał do pokonania trasę liczącą 24,5 kilometra. W rywalizacji na tym dystansie wzięło udział dokładnie 201 osób. Szprotawski policjant z czasem 1.04.38 jako pierwszy melduje się na mecie w swojej kategorii wiekowej. Najwyższy stopień na podium to cel dla każdego uczestnika zawodów. Dzień wcześniej (11 maja) w Polanicy Zdroju Team do którego należy policjant wziął udział w trzecim wyścigu górskim maratonu Bike Maraton, gdzie całą ekipą walczyli na długich dystansach i po raz trzeci z rzędu zdobyli 1. miejsce Muszkieterów. Na tym wyścigu Tomasz miał do przejechania trasę 73 km, którą pokonał w czasie 3.32.49. Przewyższenia na trasie sięgały nawet 1800 metrów.

Sukces Tomasza Kołgryw był drugim zwycięstwem w tym sezonie kolarskim. Tomek w tym roku głównie przygotowuje się do kilku cykli rowerowych. Na każdym jest od 10 do 12 wyścigów. Jego głównym priorytetem jest cykl Bike Maraton. Wyścigi w tym cyklu odbywają się w górach, dystanse liczą nawet 80 km, a przewyższenia sięgają do 2 tysiące metrów.

Przypomnijmy, że policjant swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął 5 lat temu. W samym 2015 roku startował w ponad 20 wyścigach i maratonach kolarskich. Przez lata, w których rozwija swoją pasję może pochwalić się wieloma sukcesami.

 

źródło: starszy sierżant Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Policjant na rowerze MTB podczas jazdy
  • Medale za I miejsce w zawodach MTB
  • Policjant na pierwszym miejscu podium
Powrót na górę strony