Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli rodzącej kobiecie bezpiecznie dojechać do szpitala

Data publikacji 15.05.2019

Wrocławscy policjanci przeprowadzili nietypowy pilotaż. Pomogli kierowcy i rodzącej kobiecie szybko oraz bezpiecznie dotrzeć do szpitala. Para twierdziła, że była już w jednym ze szpitali, ale nie było wolnych miejsc. Kobieta miała już bóle porodowe, dlatego policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o podjęciu pilotażu do szpitala na ul. Borowskiej. Do przejechania mieli całe miasto. Już po kilku minutach, kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej we Wrocławiu pełnili służbę na drogach z wykorzystaniem videorejestratora. Poruszali się radiowozem nieoznakowanym ulicą Nowaka-Jeziorańskiego w kierunku Mostu Millenijnego. Zauważyli tam osobowego volkswagena, który pędził w kierunku mostu. Policjanci zmierzyli jego prędkość, na monitorze wyświetliła się wartość 126 km/h. Kierujący przekroczył zatem dopuszczalną prędkość o 56 od dozwolonej. Mężczyzna po chwili zwolnił, ale cały czas jechał stanowczo za szybko.

Policjanci przerwali jego jazdę dając mu sygnały do zatrzymania i wskazując miejsce do kontroli w najbliższej zatoczce. Po chwili okazało się, co jest przyczyną takiego pośpiechu u kierującego. Mężczyzna wiózł pasażerkę w bardzo zaawansowanej ciąży, która miała już skurcze porodowe.

Para powiedziała policjantom, że byli wcześniej w jednym ze szpitali, ale nie zostali przyjęci z uwagi na brak wolnych miejsc. Ruszyli więc pośpiesznie w kierunku szpitala na ul. Borowskiej. Mieli jednak do przejechania całe miasto.

Z uwagi na zagrożenie życia lub zdrowia nienarodzonego dziecka i przyszłej matki policjanci podjęli decyzję o rozpoczęciu pilotażu do szpitala. Nie było na co czekać. Funkcjonariusze drogówki włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego i ruszyli przez miasto. Za nimi jechał osobowy volkswagen z rodzącą kobietą.

Po chwili bezpiecznie dojechali pod szpital, a kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy. Policjanci odstąpili od ukarania kierującego ze względu na stan wyższej konieczności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: nagranie z policyjnego wideorejestratora rejestrującego prędkość kierowcy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.62 MB)

Powrót na górę strony