Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli zarzuty za kradzież i paserstwo samochodów

Data publikacji 17.05.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 4 osoby związane z przestępczością samochodową. Mężczyźni kradli samochody na terenie Niemiec, a następnie rozcinali je i sprzedawali na części. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano 3 miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

W nocy 13 maja br., funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn. Demontowali skradziony kilka godzin wcześniej samochód. Ich warsztat do rozbiórki znajdował się w nietypowym miejscu, bo w środku lasu. Na niewielkiej polanie, stał kontener morski i w jego wnętrzu były rozbierane kradzione pojazdy. Mężczyźni byli kompletni zaskoczeni pojawieniem się policjantów.

Kilka godzin później policjanci rozpoczęli działania na terenie powiatu poznańskiego. Od wczesnych godzin porannych kryminalni zatrzymywali kolejnych podejrzanych o przestępstwa samochodowe. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w miejscach swojego zamieszkania. Na posesji jednego z nich policjanci zabezpieczyli kradziony motocykl oraz skrzynie biegów pochodzące z przestępstwa. Na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli również 50 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i paserstwa. Wszyscy - decyzją sądu, trafili do aresztu, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • Wnętrze kontenera, w środku widać samochód z podniesioną maską
  • Na pierwszym planie widać forda focusa kombi, za nim stoi duży kontener, w którym były demontowane samochody
  • Wnętrze samochodu, zdjęcie zrobione od strony szyby kierowcy. Widać częściowo rozmontowaną okolicę dźwigni zmiany biegów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.15 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja