Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służbę połączył z pasją i zdobywa mistrzowskie tytuły

Data publikacji 21.05.2019

Zakres zadań Policji i umiejętności potrzebnych stróżom prawa są tak szerokie, że każda umiejętność, czy pasja stają się przydatne w codziennej służbie. Dla asp. Dawida Stwory z bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale także godnie i z sukcesami reprezentując bielską Policję w licznych zawodach. Dawid Stwora zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata Policji i Straży Pożarnej w Triathlonie na dystansie olimpijskim.

Zakres zadań Policji i umiejętności potrzebnych stróżom prawa są tak szerokie, że każda umiejętność, czy pasja, stają się przydatne w codziennej służbie. Dla asp. Dawida Stwory z bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale także godnie i z sukcesami, reprezentując bielską Policję w licznych zawodach. Dawid Stwora zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata Policji i Straży Pożarnej w Triathlonie na dystansie olimpijskim.

Dawid Stwora od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Przez 15 lat trenował karate, a później kolarstwo i biegi. Od ponad 8 lat z powodzeniem uprawia triathlon. Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi. Przez wiele lat był dowódcą Grupy Szybkiego Reagowania w Wydziale Prewencji w Bielsku-Białej i przewodnikiem psa tropiącego. Jest instruktorem technik i taktyk interwencji oraz pirotechnikiem. Teraz najczęściej wybiera triathlonowe zawody dla „ludzi z żelaza”. Jego doświadczenia i zapał służą młodym policjantom, którym stara przekazać się nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności, ale także zamiłowanie do sportu i zdrowego stylu życia.

Dawid Stwora regularnie bierze udział w zawodach organizowanych dla służb mundurowych. W maju tego roku odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym w Bytomiu. Na dystansie 9 kilometrów w morderczym terenie stanęło blisko 200 reprezentantów wszystkich służb mundurowych. Dawid zajął w nich I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Policjant startuje też w wielu zawodach cywilnych, gdzie również nie daje swoim przeciwnikom większych szans. 5 maja stanął na trzecim miejscu podium w Duathlonie w Świdnicy, gdzie do pokonania było 10 km biegu, 40 km na rowerze i kolejne 5 km biegu. W rywalizacji brało udział ponad 150 zawodników, w tym profesjonalnych sportowców. 28 kwietnia w Katowicach, po przebiegnięciu 7 km, przejechaniu 20 km rowerem i kolejnych 5 km biegiem, stanął na II miejscu podium w Duathlonie. Zostawił daleko w tyle ponad 150 zawodników.

Złote medale i puchary nie są jednak celem w samym sobie. To nagroda za pokonywanie najtrudniejszego przeciwnika z jakim zmaga się każdy sportowiec – amator czy profesjonalista – czyli samym sobą. Sukcesy Dawida to dowód na to, że się da, jeśli się tylko bardzo tego pragnie i dąży do celu. Bez względu na to, jak długo trwa służba i jak krótki jest dzień, zawsze znajduje czas dla rodziny i swojej pasji.

Dawid Stwora zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata Policji i Straży Pożarnej w Triathlonie na dystansie olimpijskim, które odbędą się we wrześniu tego roku w Chinach. Życzymy mu dalszych sukcesów i powodzenia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • asp. Dawid Stwora z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podczas zawodów.
  • asp. Dawid Stwora z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podczas zawodów
  • asp. Dawid Stwora z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej na rowerze podczas zawodów
Powrót na górę strony