Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca jechał z prędkością 141 km/h

Data publikacji 21.05.2019

Głogowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 28-letniego kierowcę, który w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h, jechał z prędkością 141 km/h. Ponadto, okazało się, że prowadzący samochód jest nietrzeźwy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy.

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę 19 maja br., na drodze krajowej nr 12 w rejonie miejscowości Wilków, zatrzymali samochód marki BMW, jadący z prędkością 141 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.

Kierowca, 28-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h. Podczas kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy i ma 0,86 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca pojazdu, nie tylko złamał w drastyczny sposób przepisy o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym, ale wsiadł również za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwym. Grozi mu więc kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy na znacznie dłuższy okres czasu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.36 MB)

Powrót na górę strony