Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki z bydgoskiego śródmieścia zapobiegły tragedii

Data publikacji 21.05.2019

Dzięki szybkiej reakcji policjantek z bydgoskiego Śródmieścia mężczyzna, który chciał targnąć się na własne życie trafił pod opiekę lekarzy. Interwencja przeprowadzona przez dzielnicowe asp. szt. Izabellę Born oraz mł. asp. Hannę Giza-Łazińską doprowadziła do uratowania ludzkiego życia.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które w minioną sobotę (18.05.2019) około godziny 11:30 odebrał dyżurny bydgoskich policjantów. Wynikało z niego, że w jednym z mieszkań może dojść do tragedii, gdyż mężczyzna chce targnąć się na własne życie. W tym celu wziął nóż i poszedł do łazienki.

Pod wskazany adres skierowany został natychmiast patrol z bydgoskiego Śródmieścia. Chwilę później okazało się, że sytuacja się zmieniła. Asp. szt. Izabella Born oraz mł. asp. Hanna Giza-Łazińska po dotarciu na miejsce, pod budynkiem, zastały świadka, który wskazał im mężczyznę siedzącego na poręczy balkonu na IV piętrze. Przed skokiem próbowała powstrzymać go zdenerwowana kobieta. Po wejściu do mieszkania policjantki natychmiast skierowały swoje kroki na balkon. Tam zastały mężczyznę, który połową ciała był już poza balkonem i schodził głową w dół. Asp. szt. Izabella Born oraz mł. asp. Hanna Giza-Łazińska najpierw próbowały rozmową odwieźć desperata od skoczenia, a kiedy ten odmawiał współpracy i twierdził, że i tak chce się zabić, chwyciły 40-latka za nogę, a następnie bark, jednocześnie przytrzymując za odzież. W ten sposób po chwili zdołały siłą wciągnąć mężczyznę do mieszkania. Tam dalej stawiając opór usiłował wyrwać się policjantkom. Po chwili na miejsce dotarły kolejne patrole, karetka pogotowia oraz straż pożarna. 40-latek po obezwładnieniu i opatrzeniu medycznym został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

Zdecydowane działanie dzielnicowych z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu oraz świadka zdarzenia, który powiadomił o sytuacji, pozwoliły szybko dotrzeć do mężczyzny i podjąć czynności. Podjęta przez asp. szt. Izabellę Born oraz mł. asp. Hannę Giza-Łazińską interwencja i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony