Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Buska- Zdroju z wizytą w KGP

Data publikacji 21.05.2019

Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk gościł dziś policjantów z Buska - Zdroju. To oni w trakcie interwencji narazili własne życie i zdrowie, a jeden z nich został dwukrotnie ugodzony nożem. Szef polskiej Policji chciał osobiście wyrazić uznanie i pogratulować skuteczności w działaniu. Wyróżnionym funkcjonariuszom towarzyszyli ich przełożeni.

Generał Szymczyk podziękował poszkodowanym podczas sobotniej interwencji policjantom za ofiarną, odpowiedzialną, a czasem także niebezpieczną służbę na rzecz bezpieczeństwa państwa i obywateli. Postawa policjantów z Buska-Zdroju stanowi wzór do naśladowania, umacnia pozytywny wizerunek Policji i zwiększa zaufanie obywateli do formacji.

Wyróżnieni to mł.asp. Zdzisław Patalita i st.post. Łukasz Czaja z Komendy Powiatowej w Busku - Zdroju. Starszy z nich pełni służbę od 20 lat, młodszy założył mundur 2 lata temu. Policjantom towarzyszyli Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju nadkom. Jacek Grudzień.

Przypomnijmy - dwaj policjanci zostali zaatakowani podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów. W wyniku zadanych ciosów nożem, policjant doznał dwóch ran kłutych. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo i po udzieleniu pomocy w szpitalu mógł wrócić do domu. Drugi z interweniujących policjantów doznał urazu dłoni.

W niedzielę mężczyźni, którzy zaatakowali funkcjonariuszy zostali doprowadzeni do prokuratury rejonowej w Busku-Zdroju. Tam starszy z nich, 37-letni mieszkaniec Kielc usłyszał zarzut grożenia innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Młodszy, 32-letni mieszkaniec Buska-Zdroju usłyszał zarzut usiłowania popełnienia zabójstwa, za co może trafić do więzienia na czas nie krótszy niż lat 8. Górna granica kary to 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Sąd rejonowy w Busku-Zdroju wobec mieszkańca Kielc zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Ten sam sąd postanowiło o tymczasowym aresztowaniu 32-letniego Buskowianina na okres 3 miesięcy.

(kp / foto: Marek Krupa Gabinet KGP)

  • Komendant Główny Policji, Dyrektor Gabinetu KGP i policjanci z Buska Zdroju stoją w mundurach w sali odpraw
  • Komendant Główny Policji przekazuje dokument z podziękowaniami dla policjantów z Buska Zdroju
  • Komendant Główny Policji przekazuje pisemne podziękowania dla policjantów z Buska Zdroju
  • Dwaj policjanci z Buska Zdroju w mundurach z Komendantem Głównym Policji, w tle napis: Komenda Główna Policji
  • Dwaj policjanci z Buska Zdroju w mundurach z dwoma przełożonymi również w mundurach z Komendantem Głównym Policji i Dyrektorem Gabinetu KGP, w tle napis: Komenda Główna Policji
Powrót na górę strony