Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

Data publikacji 22.05.2019

St. sierż. Mateusz Koczmara zajął II miejsce w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w we wrocławskiej hali Orbita. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin odbyły się we wrocławskiej hali Orbita w miniony weekend. W najważniejszym europejskim turnieju w sumie wystartowało 720 zawodników z 28 krajów.

St. sierż. Mateusz Koczmara zajął w mistrzostwach II miejsce w kategorii masters +85 kg full kontakt. Koczmara po zdecydowanym pokonaniu przeciwników z Algierii, Holandii uległ tylko w finale innemu reprezentantowi naszego kraju.

Zawodnik posiada uprawnienia trenera drugiej klasy Karate Kyokushin. Jest to jego kolejne podium w zawodach Karate Kyokushin. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i  Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy. Jak mówi nasz zawodnik - walka nauczyła go zachowania się w warunkach  zagrożenia i stresu, trenując poznaje swoje reakcje w chwilach napięcia i zdenerwowania, żeby być skutecznym w walce, musi oswoić  strach. Wszystkie te umiejętności bardzo przydają się w pracy policjanta.

St. sierż. Mateusz Koczmara to policjant Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który od 27 lat trenuje Karate Kyokushin. Nasz lubelski policjant – posiadacz stopnia 2 DAN ćwiczy w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem shihan  Jacka Czernieca. Przygodę z tym sportem rozpoczął w 1992 roku.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy kolejnych osiągnięć na arenie sportowej!

K.K.

Powrót na górę strony